Propozycje przyrządów do stabilizacji kończyn

Podczas remontu mojego lokum poleciałem z drabiny w wyniku czego uszkodziłem kość nogi. Na nieszczęście potrzebowałem dostać się do lekarza a wiedziałem, że zostanę zobligowany do noszenia opatrunku gipsowego. Następnie po 8 tygodniach, gdy zdołałem spacerować po usunięciu gipsowego usztywniacza wyszło na jaw, iż wciąż boli mnie staw kolanowy. Lekarz oznajmił, iż złamanie mogło być skomplikowane, stąd najprawdopodobniej konieczna będzie terapia rehabilitacyjna.

Postanowiłem tą propozycję wykorzystać więc poszedłem na rehabilitację realizowaną przez przychodnie w mojej mieścinie. Po 10 dniach spostrzegłem widoczną wygodę, niemniej jednak fizjoterapeuta orzekł, iż terapie nie do końca załatwią mój problem z spacerowaniem. Niezbędne jest żeby podczas, kiedy przebywam poza domem oraz przechadzam się posiadać ustabilizowaną nogę. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie usztywnienie stawu z użyciem ortezy. Nie miałem pojęcia czym mogłoby być orteza, zaś fizjoterapeuta wytłumaczył mojej osobie, że będzie to swoista ortopedyczna proteza, jaka unieruchamia nogę. Mogłaby zamieniać gips jeśliby doszłoby do zwichnięcia kolana a tym samym dopomaga powrócić do pierwotnego stanu. Rehabilitant uzupełnił, że ów produkt będę w stanie nabyć w sklepach medycznych.

Odkryłem należyty sklep Zdrowie

Pożądałem względnie najszybciej nabyć ortezę. Wiedziałem, iż takie podejście wesprze mnie żeby dojść do pełnej ruchliwości. Nie miałem wiedzy, w którym miejscu poszukiwać sklepu ze sprzętem medycznym. Pragnąłem, aby ten sklep znajdował się w Krakowie, nieopodal mojego domu, stąd wpisałem w wyszukiwarkę internetową frazę sklep ortopedyczny kraków. Znalazłem wyróżniany przez dużą liczbę internautów sklep Zdrowie. Zawołałem żonę żeby mnie dotransportowała do tego sklepu, dlatego że dalej posiadałem problem z poruszaniem się samodzielnie samochodem. W sklepie Zdrowie doradzono dla mnie odpowiednią protezę ortopedyczną oraz zaprezentowano jak ją wykorzystywać. Ponadto zdobyłem ulgę na kupno. Pracownicy okazali się niezwykle przydatni, oferowali nam wskazówek i charakteryzowali się kompetentną wiedzą.

Ekspresowa odnowa nogi

Zadecydowałem, że zdołam wykorzystywać stabilizator kończyny gdy się poruszam i niemal od razu dostrzegłem progres. Już po 2 tygodniach nacisk był w znacznym stopniu słabszy. Na rehabilitacji czyniłem nadzwyczaj duży rozwój. Finalnie po 3 miesiącach zakończyłem kurację rehabilitacyjną i co więcej zaprzestałem wkładać ortezę. Noga cudownie się zregenerowała. Mogłem biegać, kierować pojazdem oraz tańczyć. Fajnie, iż kupiłem ortezę w sklepie ze sprzętem medycznym, jeślibym tego nie zrobił nie uzyskałbym kompletnej ruchliwości.