W żadnym wypadku nie wybierajmy się do sklepu głodni, albowiem wtedy kupujemy wiekszą ilość niż w istocie wymagamy, wcześniej skoczmy na pizzę

Kiedy nie mamy chęci na domowe pichcenie, dobry wybór to pizza sosnowiec. Miejsce to zyskuje same doskonałe recenzje. Dlaczego? Na pewno główną przyczyną jest wyśmienity smak podawanych tam posiłków. W duecie z niezapomnianym klimatem, zyskuje tytuł miejsca niemal kultowego. Sporym plusem, są także przekonujące ceny i wysoka jakość potraw. Zatem – które danie cieszy się największą popularnością? Jest to oczywiście pizza. Od wielu lat gości w polskich żołądkach, gwarantując nam odrobinę egzotyki znad Morza Śródziemnego.

pizza z rukola
Jak powstał ten kulinarny fenomen? Otóż, zacznijmy od nazwy – termin pizza pochodzi od łacińskiego picea. Znaczy to „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najpopularniejszą wersją tego przysmaku, jest oczywiście „Margherita”. Jej nazwa pochodzi od Małgorzaty Sabaudzkiej, dawnej królowej Włoch. Historia głosi, że na jej cześć wymyślona została pierwsza współczesna pizza. Jej podstawowymi komponentami, było ciasto, bazylia, ser mozarella i pomidory. Patriotyczna kolorystyka przekonała Włochów. Ale zapewne każdy z entuzjastów kulinariów wie, że termin „pizza” używane było już w XIX wieku. Jednak wtedy oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A pierwotna jej wersja, czyli placek z ziołami oraz oliwą, znany był dużo wcześniej.
Aktualnie serwowanych jest o wiele więcej rodzajów. Między innymi pizza sycylijska czy Foccacia. Ludzie na całym świecie kochają tą potrawę tak bardzo, że 9 lutego świętują Dzień Pizzy. I mimo faktu, że nie jest ona ciężka w upichceniu, większość smakoszy rozkoszuje się nią w przeróżnej maści restauracjach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA spożywa to włoskie danie aż 30 razy do roku! Gdy chcemy poczuć się jak w neapolitańskiej pizzerii wybór jest prosty. Jest to pizza sosnowiec. Spróbujemy tam nie tylko pizzy, lecz także innych, doskonałych specjałów.
w pizzerii
Gdy wyszukujesz wybornej knajpki rekomendujemy by iść na stronę internetową pizzerie Szczecin. Apetyczne dania a także rozliczne promocje sprawią, że na pewno wybierzesz coś dobrego dla Twych kubków smakowych.
pizza ze szpinakiem